راهنمای نویسندگان

راهنمای ارسال مقاله در نشریات دانشگاه جامع امام حسین (ع)

** از نویسندگان گرامی درخواست می شود به نکات زیر هنگام ارسال مقاله توجه نمایند.**

* مقاله ارسال شده، نباید قبلاً در هیچ مجله داخلی و یا خارجی چاپ شده باشد و در حین داوری توسط این مجله، برای مجله دیگری ارسال شود.

با توجه به دسترسی ازاد به مقالات نشریه از پذیرش مقالات دارای اطلاعات محرمانه معذوریم.

  • ارسال مقاله

جهت ارسال مقاله وارد سایت نشریه شوید و پس از ثبت نام اقدام به بارگذاری مقاله در سامانه نمایید.

محورها و موضوعات نشریه را مطالعه کنید و مطمئن شوید مقاله شما مرتبط با یکی از موضوعات و محورهای نشریه است.

فایل های ضروری در هنگام ارسال مقاله که باید در سامانه بارگذاری شوند:

1- فایل اصل مقاله با فرمت Word

2- فایل مشخصات نویسندگان

3- فایل تعهدنامه

4- فایل تعارض منافع

** ارائه آدرس الکترونیکی و شماره تلفن همراه تمام نویسندگان و معرفی 5 داور متخصص پیشنهادی در هنگام بارگزاری مقاله الزامی است.

نکته: دقت فرمایید که از فایل تعهد و تعارض منافع پرینت گرفته و به‌صورت دستی امضا شود و پس از آن فایل اسکن شده را بارگزاری نمایید. در ضمن فایل باید به فرمت پی دی اف و یا به صورت عکس باشد.

** باتوجه به اینکه فرایند داوری نشریه بدون نام (دو سر کور) است و اسم نویسنده و داور برای هر دو طرف ناشناس است، خواهشمند است اسامی نویسندگان و ایمیل نویسندگان را از فایل اصل مقاله حذف نموده و اسامی و درجه علمی نویسندگان را در فایل مشخصات نویسندگان نوشته و سپس ارسال نمایید.

نکته: توصیه می شود حداقل 5 مرجع به مقالات قبل نشریات این دانشگاه ارجاع داده شود. (الزامی نیست که مراجع ارجاع شده مربوط به یک نشریه باشد کافی است تنها این 5 مرجع از نشریات دانشگاه باشند)

  • اخلاق نشر

نشریه علمی"الکترومغناطیس کاربردی" دانشگاه جامع امام حسین(ع) از آخرین بیانیه کمیته اخلاق نشر(COPE) پیروی  می­کند. برای دسترسی کامل به این دستورالعمل­‌ها، تعاریف و قوانین می­توانید به آدرس  www.publicationethics.org/resources  مراجعه فرمایید.

 این نشریه با هرگونه سرقت ادبی (Plagiarism) و عدم رعایت حقوق مولفین در صورت کشف برخورد نموده و نسبت به میزان و نوع خطا اقدامات لازم را انجام می­دهد. تمامی مقالات ثبت شده  با دقت مورد بررسی و مطالعه قرار می­گیرد تا اطمینان لازم از مبرا بودن این آثار از سرقت ادبی حاصل گردد.

برخی از مواردی که به عنوان سرقت ادبی مورد توجه قرار می­‌گیرد به شرح زیر است:

در صورتی که نویسنده کلمه به کلمه مطالب نویسنده دیگر را بدون ارجاع به منبع اصلی مورد استفاده قراردهد و یا از اشکال، نمودارها و جداول دیگران بدون ذکر منبع استفاده کند و یا تغییرات اعمال شده در متن دیگران موجب از بین رفتن حقوق سایر نویسندگان گردد از مصادیق سرقت ادبی محسوب می­گردد که در صورت مشاهده مطابق نمودار پیوست و بر اساس بیانیه کمیته اخلاق نشر (COPE)  با متخلفین برخورد لازم صورت می‌­گیرد.

درج قدردانی: نویسنده یا نویسندگان از حامی مالی یا معنوی یا تأمین کننده اعتبار پژوهش(در صورت وجود) که در نگارش مقاله از آن بهره برده‌اند ملزم به درج قدردانی در انتهای مقاله می باشند.

فلوچارت فارسی انجمن Cope  را  اینجا دریافت نمایید.

  • نحوه نگارش

نکته : ضروری است شناسه منحصر به فرد DOR یا DOI یا هر دو در انتهای ارجاعات هر مقاله درج گردد.

نویسندگان محترم برای استفاده از فرمت، باید MS. Office 2010 استفاده نمایند.

راهنمای تهیه و ارسال مقاله (فرمت نشریه) را از اینجا دریافت نمایید.